Zasady samodzielnego ćwiczenia w domu, propozycje zadań

Witaj!

Przygotowaliśmy  Ci zadania do samodzielnego wykonania, abyś nie zaniedbał swojej sprawności fizycznej. Jeżeli na swoim urządzeniu masz kontrolę rodzicielską to proponowane materiały mogą się nie wyświetlić prawidłowo. W takim przypadku poproś o pomoc rodzica.  Najpierw zapoznaj się z zasadami, których przestrzeganie pozwoli Ci na bezpieczne i higieniczne wykonywanie ćwiczeń w domu. Następnie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.


   

Postanowiliśmy znaleźć najciekawsze materiały dostępne w sieci z prezentacją ćwiczeń, które możesz wykonać samodzielnie. Będą się one pojawiały na tym blogu sukcesywnie. Większość z nich jest dostosowana do Waszego rozwoju i każdy może je wykonać. Jeżeli jednak czujesz, że są one zbyt forsowne lub jakiś element sprawia Ci trudność, to powinieneś zmniejszyć intensywność lub pominąć trudne zadania. Niestety na odległość nie możemy Was monitorować.
Pamiętaj, że film możesz pauzować lub cofnąć! 

Rozgrzewka


Zapewne zauważyłeś, że jest to rozgrzewka inna niż ta którą wykonujemy zazwyczaj w szkole. Nie potrzeba wcale dużo miejsca a rozgrzać się można solidnie... Żeby nam mięśnie nie ostygły przechodzimy do...

Zadanie główne i część końcowa


Mamy nadzieję, że ta forma przypadła Wam do gustu. Jeżeli nie wszystkie ćwiczenia wyszły, nie martwcie się! Z każdym następnym razem będzie lepiej! Polecone przez nas zadania można, a nawet trzeba, wykonywać trzy razy w tygodniu z jedną lub dwudniową przerwą.
Mamy świadomość, że nie zastąpi to lekcji wychowania fizycznego w szkole, ale lepsze to niż nic. 
Pamiętajcie jeszcze o jednym. Korzystamy z materiałów przygotowanych przez innych autorów, jeśli to możliwe oceńcie a nawet zostawcie komentarz pod filmem. To ważne dla twórców i jest dobrym zwyczajem! Te czynności wykonujcie tylko za zgodą rodziców.

Pozdrawiamy

Nauczyciele wychowania fizycznego 

Popularne posty z tego bloga

Dzienniczek aktywności i test Coopera