Propozycje samodzielnych ćwiczeń

Przedstawiam drugą propozycję ćwiczeń do samodzielnego wykonania. Można je wykonać w domu, na niewielkiej powierzchni. Wskazane, aby "zażywać ruchu" minimum trzy razy w tygodniu po około jednej godziny  Jeśli tego nie zrobiłeś zapoznaj się z zasadami bezpiecznego ćwiczenia w domu.

Część pierwsza: rozgrzewka

To ważny element treningu przygotowujący nasze ciało do czekającego wysiłku fizycznego. Nie zaniedbuj jej! Zaczynamy.


Część główna: dwie propozycje - dla każdego i coś "mocniejszego".

Pierwsza z nich to łatwy, nieskomplikowany trening całego ciała typu cardio. Jest skierowany do wszystkich. Każdy bez wyjątku powinien sobie z nim poradzić. Rozgrzany? Świetnie. Zaczynamy!


Druga propozycja - trening obręczy barkowej i mięśni klatki piersiowej, to propozycja bardzo wymagająca, dla tych którzy potrafią wykonać popularne "pompki". Przy ćwiczeniach dbaj o prawidłową pozycję. Dobrze jeżeli ktoś obok porówna Twoje ćwiczenie z wzorcem i skoryguje ewentualne błędy. "Zakwasy" murowane! Do dzieła!


Część końcowa: stretching, czyli gibkość

Po wyczerpujących ćwiczeniach wskazane jest, aby wykonać kilka ćwiczeń gibkości statycznej, "uspokoić organizm". To ważne ze względu na rozluźnienie napiętych mięśni, poprawę ich elastyczności oraz skrócenie czasu regeneracji. Pamiętaj! Nie przekraczaj granicy bólu! Przy rozciągnięciu powinieneś czuć tylko "delikatny dyskomfort" w szczycie zakresu ruchu. Zaczynamy!Powyższy trening możesz wykonywać trzy razy w tygodniu z dniem lub dwoma przerwy pomiędzy. Jeżeli opanujesz już ćwiczenia, możesz go przeplatać z innymi propozycjami. Zachowuj tylko strukturę: rozgrzewka - część główna - "wygaszenie treningu" (np. stretching statyczny).

Pozdrawiamy 

Nauczyciele wychowania fizycznego.

Popularne posty z tego bloga

Dzienniczek aktywności i test Coopera

Zasady samodzielnego ćwiczenia w domu, propozycje zadań